Jak zamienić plik WORD na PDF?

word na pdfPrzypuszczam, że nie raz spotkałeś się z koniecznością zamiany pliku WORD na PDF i nie miałeś pojęcia, jak to zrobić? Oczywiście tylko do pierwszego razu!

Pamiętam jeszcze, jak lata temu, gdy przyszło mi składać CV do pracy (tak, tak, kiedyś pracowałam na etacie!) to miałam wyzwanie z dostarczeniem go w PDF. Szczerze mówiąc, wtedy nawet nie wiedziałam, co to jest! To były inne czasy, inne możliwości i chociaż ostatecznie udało mi się to zrobić, to już nie pamiętam jak 🙂

W poniższym artykule pokażę Ci, jak możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. Co ważne, nie będą one od Ciebie wymagać żadnej epokowej wiedzy!

Wystarczy posiadać Worda, żeby sobie z tym poradzić, albo skorzystać z tzw. internetowych konwerterów. To właśnie one pozwolą Ci na zamianę jednej formy zapisu pliku na drugi, bez wnikania w całe technikalia tego procesu.

Do rzeczy!

Jak zamienić Word na PDF?

Na poniższym nagraniu tłumaczę i pokazuję to krok po kroku. Część pierwsza – dla osób, które nie chcą do tego celu nawet zaglądać do internetu (offline). Część druga, dla tych, którzy lubią turbo szybkie rozwiązania online.

Konwerter zdjęć podany na video: https://jpg2pdf.com/pl/ . Oczywiście, takich zupełnie darmowych konwerterów, które pozwalają na zamianę jednego pliku w drugi, znajdziesz dziś w sieci dziesiątki. Wystarczy poświęcić chwilę i ich poszukać 🙂

Jeśli interesuje Cię więcej wskazówek jak usprawnić swoją pracę z dokumentami Word zapraszam do przeczytania artykułu Co to jest twarda spacja i jak wstawić twardą spację w Word?

Więcej praktycznych wskazówek dot. zamiany różnych plików na inne znajdziesz tutaj.

Sprawdź też dodatkowe instrukcje w dziale Marketing Start, na tym blogu.