Domena i hosting – bez tego nie ruszysz z własną www

Jak założyć własną stronę www i dlaczego jest Ci do tego potrzebna domena i hosting? Czym w ogóle jest ta cała „domena” i po co hosting? Nie można tego jakoś uprościć, skrócić?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz na poniższym video, w którym krok po kroku omawiam te pojęcia, nie używając do tego skomplikowanego słownictwa 🙂 Cały cykl instrukcji marketingowych i dotyczących budowania stron www prowadzony jest dla osób początkujących.

O domenie – jako nazwie Twojej strony internetowej i o hostingu – jako miejscu, dzięki któremu na stronie www w ogóle cokolwiek może się znajdować. 

Krótko i na temat.

W video również: rodzaje domen internetowych i ciekawostki z nimi związane.

Bez komplikowania:)

Domena i hosting – co to w ogóle jest?

Omówienie pojęć i ciekawostki

  • Czym jest domena internetowa?
  • Czym jest hosting i co go różni od serwera www?
  • Jakie wyróżniamy domeny internetowe (rodzaje, końcówki)

Wszystkie materiały z marketingowymi instrukcjami znajdziesz na kanale Youtube Ogarniemy to. Na moim blogu, czyli tutaj wpisy publikowane są z opóźnieniem (ups!). Jeśli tematyka Cię ciekawi – sprawdź najpierw kanał na YT i Fanpage Ogarnięci Online. Bardzo możliwe, że znajdziesz tam już kolejne odcinki tego cyklu!

Oczywiście nie musisz posiadać całej technicznej wiedzy o domenach, hostingach itd. Nie musisz też samodzielnie robić swojej witryny www. W sieci znajdziesz mnóstwo ofert firm np .w kat. strony internetowe warszawa, które całość prac związanych z wykonaniem Twojej pierwszej www wezmą na siebie.

Jeśli masz już stronę internetową lub sklep warto też zadbać, aby wybrany przez Ciebie hosting internetowy był dobrej jakości: czyli szybki i bezpieczny. Dlatego warto przed wyborem porównać oferty usług hostingowych np. w rankingu hostingów na PolecaneHostingi.pl gdzie można znaleźć polecane hostingi zarówno dla sklepów internetowych, jak również też dla mniejszych stron i blogów.

Pytania? Zostaw niżej komentarz. Odpowiemy, wyjaśnimy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *