Programy Revenue Share: co to jest i jak sie na tym zarabia?

revshare co to jestDzisiaj nieco paplania w temacie programów revenue share:) Ponieważ albo ostatnie miesiące to prawdziwy wysyp nowych programów tego rodzaju, albo to ja do niedawna nie zdawałam sobie sprawy z tego jak wielki jest to rynek jeśli chodzi o zarabianie przez internet, dlatego dzisiaj chciałabym zacząć „od podstaw” – z garścią informacji dla tych, którzy albo o takiej formie zarabiania w sieci jeszcze nie słyszeli, albo coś tam słyszeli, ale nie wiedzą o co chodzi.

Programy Revenue Share – definicja, czyli co to jest i jak działa?

W największym skrócie Revenue Share to program dzielący się ze swoimi użytkownikami przychodami z reklam i/lub innych źródeł.

Niestety to nie wygląda tak: „aaaa juhu zapiszę, się to się ze mną czymś podzielą”;)

Tak łatwo to nie ma.

Większość programów Revenue Share (w skrócie revshare) owszem, dzieli się z użytkownikami swoimi zyskami, ale nie za darmo. Najczęściej aby brać udział w podziale zysków należy w takim systemie wykupić usługę reklamową (np. reklamę własnej strony internetowej), opłacić ją, wykorzystać i wykonać w systemie „coś” do czego on zobowiązuje.

Dodatkowo w niektórych Revshare’ach, żeby móc zarabiać na podziale zysków z wykupionych reklam trzeba opłacić systemowy abonament. Niektórym nie podoba się to, że trzeba płacić abonamenty w takich programach, aczkolwiek jest to w pewien sposób większa szansa, że taki program dłużej potrwa – bo firma musi z czegoś „żyć” i żyje m.in dzięki takim abonamentom, a użytkownicy mogą w niej zarabiać.

Revenue Share – inne opcje zarabiania w systemach

Żeby zarabiać w wielu systemach revshare NIE trzeba wykupywać własnych adpacków, pr-packów czy innych różnie zwanych usług reklamowych. Nie zarabia się wtedy na podziale zysków, ale na innych czynnościach.

1.Klikając w systemie płatne reklamy (są to zazwyczaj grosze, i nie we wszystkich revsharach). Tzw. reklamy PTC.

2.Pozyskując inne osoby – tzw. poleconych, którzy będą działać w systemie i z których zakupów otrzymuje się prowizje.

Wiele osób, zaczyna zarabianie w systemach revshare ostrożnie: najpierw klikają reklamy, polecają produkt znajomym, z czasem kupują adpacki i się rozkręcają. Innym taki system nie pasuje, ze względu na:

Zagrożenia Revenue Share

Trzeba mieć świadomość, że w zalewie coraz to nowych systemów Revshare, które pojawiają się w internecie, nie wszystkie mają uczciwe zamiary (czytaj: nigdy Ci nie zapłacą), inne płaca miesiąc i padają, jeszcze inne płacą regularnie, długie miesiące, czasem lata, a potem mogą nagle upaść, lub nie. To są programy wysokiego ryzyka i nie są polecane ludziom o słabych nerwach. A ponieważ nigdy nie wiadomo czy program padnie, czy nie, to trzeba mieć świadomość ryzyka. Kto nie ryzykuje ten nie straci. Ale też … nie będzie nic miał.

Jak do znudzenia mawia mój znajomy Igor Ziegler „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana” – i coś w tym jest.

Grzeszki Revenue Share

grzeszki revshareJeśli zaczniesz rozglądać się w sieci za programem Revenue Share dla siebie uważaj: niemal wszystkie jak jeden mąż piszą że mają uczciwego admina i są stabilne (trust admin & stable system – blablabla) – to norma, która niestety nie zawsze jest prawdą. Bardzo często admin nie przyznaje się długo, że taki i taki revshare to jego dzieło (nie wiem, może się boi, że mu nie wyjdzie ? ).

Rok temu, gdy pojawił się jeden z bardziej znanych revsharów (dziś w trakcie kontroli SEC): TrafficMonsoon, jego admin (Charles Scoville) też jakiś czas nie potwierdzał oficjalnie, że to on jest „szefem” – było trochę spekulacji na forach, rozmów, pytań, wątpliwości, ktoś tam coś bąknął, ale bez oficjalnych informacji. Na szczęście Charles wreszcie wyszedł z nory i dzisiaj aktywnie promuje swój program, pokazuje się z rodziną na zdjęciach, organizuje spędy w terenie (eventy firmowe), nie unika również krytyki, za poprzednie jego spalone pomysły, ale – ten jego program działa, przyciąga miliony użytkowników i płaci.

Aczkolwiek bierz poprawkę na fakt reklamowania się revsherów hasłem „trust admin & stable system”, zwłaszcza gdy nigdzie na stronie nie możesz znaleźć co to za admin i co to za firma. To grzeszek, wg mnie dość znaczący, i niestety notoryczny.

Trzy podstawowe zasady działania w systemach Revenue Share

1.Wszystko co nowe, jest ryzykowne, wszystko co trwa już wyjątkowo długo też 🙂

2.Pierwsi w nowych systemach zarabiają zwykle więcej (mogą znaleźć większą liczbę osób poleconych, a ma to znaczenie zwłaszcza w systemach o płatnościach wielopoziomowych.

3.Jeśli jest się dobrym „rekruterem” czyli efektywnie pozyskuje do systemu nowe osoby, to zarabia się najwięcej.

Jak rozliczać się z zarobków w Revenue Share?

Jak z każdego innego dochodu, również z tych w programach Revenue Share mamy obowiązek rozliczyć się z US i odprowadzić podatek dochodowy. A ponieważ jak to ładnie opisał Łukasz Gałuszka, polskie urzędy wciąż nie nadążają za nowymi możliwościami zarobkowymi w internecie, to dla wielu doradców podatkowych czy księgowych temat „revshare” wciąż brzmi jak bajka i każdy z nich może nam tutaj udzielić innych wskazówek co do rozliczania się. Zatem żeby nie mieć problemów, należy się udać do doradcy podatkowego we własnej okolicy, tam gdzie się rozliczamy i dopytać o sposób wpisania tego dochodu do druku PIT. Możesz również złożyć wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dla Twojego przypadku przez stronę ministerstwa finansów.

strzalkaA tu bardzo pomocny w temacie blog doradcy podatkowego, Barbary Mierosławskiej http://podatki.mieroslawska.pl/2016/03/16/revenue-share-przychody-i-podatki/

strzalkaI na blogu Michała Wyszyńskiego: http://michalwyszynski.pl/podatek-w-revshare/ – tu znajdziecie również film z tabelkami rozliczania zysków za poszczególne dni działania w revshare.

strzalkaoraz artykuł http://www.podatki.egospodarka.pl/131553,Przychody-i-podatki-revenue-share-w-zeznaniu-PIT-36-z-PIT-ZG,1,70,1.html

Mam nadzieję, że udało mi się nieco przybliżyć Wam zasady działania Revenue Share (ogólnikowo, bo oczywiście każdy program tego typu może mieć nieco inne założenia i dodatki, ale zasady podstawowe są takie same).

Ważne: Kupując reklamy w programy typu Reveneu Share pamiętaj, że są to programy wysokiego ryzyka. Wkładaj tu wyłącznie pieniądze, bez których mógłbyś przeżyć.
I nie wkładaj pieniędzy, które są Ci niezbędne do życia.

27 komentarzy

  • Dziękuje, sporo mi sie rozjasnilo

    • Od siebie dodam, ze program FutureNet ciagle dziala i ciagle placi. Jestem w nim juz dwa lata i moge go polecic

  • Każdy program może upaść. Dotyczy się to zarówno programów typu revenue share, jak i każdej innej możliwości zarabiania. Trzeba o tym pamiętać. Jedynie fakt, że panuje obecnie moda na tego typu programy działa na ich niekorzyść, bo oprócz tych „Solidnych” powstanie też wiele badziewia, na którym nikt nie zarobi (no może poza twórcami ;))
    A co do ryzyka, to każdy musi sam ocenić czy może je podjąć. Ja uważam, że warto się kierować zasadą – inwestuj tyle ile możesz stracić 🙂

    • Aleksandra Niedzielska

      To bardzo mądra zasada i uważam, że przy tego rodzaju programach wręcz priorytetowa.
      P.S Słuszne spostrzeżenie: w dobie popularności tego rodzaju programów badziewia powstaje mnóstwo, więc nie podpowiadam rzucania się na wszystko i wkładania w to ostatniej złotówki na chleb, czy oszczędności na szkołę dziecka.
      Oczy dookoła głowy – przede wszystkim:)

  • Programy revenue share NIE są programami wysokiego ryzyka. Programy takie jak Traffic Moonson posiadają bufor bezpieczeństwa czyli rezerwy finansowe na wypadek gdyby wszyscy użytkownicy chcieliby wypłacić wszystkie pieniądze w tym samym czasie.

    • Aleksandra Niedzielska

      Mikołaj, tratatata … ktoś Ci bzdur naopowiadał:)
      Programy revenue share SĄ programami wysokiego ryzyka
      Bufory bezpieczeństwa to jedynie informacje od adminów, i „słowa” : często bez podparcia szczegółowymi danymi dla ich potwierdzenia.

  • SolidTrustPay (co tu wpisac?}

    • Aleksandra Niedzielska

      Swój mail w Solidtrustpay jeśli korzystasz z tego procesora płatniczego.

  • Owszem, programy tego typu są ryzykowne. Traffic moonson to typowy przykład firmy, gdzie wszyscy myślą, że jest dobrze, a dobrze nie jest i trzeba to uczciwie przyznać. Jest to typowy przykład współudziały w zyskach, czyli ten kto jest niżej płaci za tych co wyżej, bo niby skąd firma miałaby pieniądze na wypłaty? Zysk z reklam jest żaden. Niby ma bufory bezpieczeństwa, ale to wszystko wirtualne liczby podawane przez Charlesa. Póki nie rozwiązą sytuacji z paypalem nikt nie jest w stanie stwierdzić co tam się wydarzy. Czy wszystkie revshery są ryzykowne? Otóż nie wszystkie. Napewno nie jest to tak bezpieczne lokowanie pieniędzy jak bank, ale w końcu mamy tam większe zyski prawie 4x. Nawet na funduszach możemy stracić pieniądze, a mimo wszystko uznajemy to za bezpieczniejsze rozwiązanie niż revshery, nie zawsze słusznie. Miarą jest to, że jak revshere oferuje duże zyski bez wkładu bilansowego do firmy to prawdopodobnie on długo nie przetrwa. zmierzam do tego, że aby revshere uznać za bezpieczny to oprócz typowo piramidkowego budowania zysku przez firme na podstawie współudziału w zyskach doodatkowo były dołączone zyski z zewnątrz. Typowym przykłądem jest np. futurenet. Dlaczego? Otóż dlatego, że owszem istnieje system, że osoba niżej płaci za osobę wyżej, ale dodatkowo istnieje system abonamentowy, który jest zabezpieczeniem finansowym firmy, a na dodatek naliczenia są proporcjonalne do zysków spółki ( nie ma sztucznych naliczeń jak w większości tego typu programów). Większość ludzi patrzy na szybki zysk bez patrzenia w perspektywę długoterminową. Owszem tak jak było wspomniane na forum, nalezy także bacznie zwracać uwagę, na włascicieli. A jesli właściciel jest polakiem i na dodatek na zywo udziela konferencji i mamy bezpośredni kontakt z biurem firmy we Wrocławiu, to ja narazie wątpliwości nie mam. Aczkolwiek wiadomo, żadnej spółce nie ufa się w 100%, ale w tym momencie jest to najbardziej wiarygodny revshare na rynku.

    • Aleksandra Niedzielska

      Adrik – po pierwsze Polak piszemy zawsze z wielkiej litery, po drugie oczywiście, że należy zwracać uwagę na to kto jest właścicielem, ale bynajmniej to, czy udziela konferencji na żywo, czy nie, nie ma tu większego znaczenia. I Charles z TrafficMonsoon miał w przeszłości dużo nieładnych wpadek w swoich biznesach, i pan Roman z Futurenet również -:) Wystarczy poszperać w sieci. Ideałów nie ma.

      A co do tego, że żadnej firmie nie ufa się w 100% to naturalnie prawda.

      P.S Również działam w opisywanym przez Ciebie futurenet – ale pamiętajmy że revshare należący do nich czyli futureadpro dopiero ruszył, jeszcze dobrze nie ma wszystkich opcji włączonych, więc tym bardziej nie można mówić o tym jaki to jest cud miód pewniak:)

      Pewniaków nie ma, revshare dają szansę dużych zysków – ale to zawsze jest wyższe ryzyko;)

  • hej, jak ktoś poleca tego typu programy to do jakiego czasu po starcie lub do jakiego momentu je poleca, bo przecież te programy upadają, do jakiego momentu polecacie?

    • Krystianie, napisz do mnie na kotkowiczmikolaj@ gmail.com Wszystko Ci wyjaśnię.

    • Aleksandra Niedzielska

      Krystian musisz po prostu czuwać nad sytuacja, obserwować czy pojawiają się w programie jakieś problemy itd. Na pewno najlepiej jest wchodzić do programu możliwie wcześnie, ale tak naprawdę upadku nikt nie jest w stanie przewidzieć, wiec ostrożność to raz, szybkie wyjęcie wkładu dwa, no i uświadomienie tego samego poleconym. Plus zawsze informacja ile czasu już program istnieje.

  • Ryzykowne, ale ciekawe.

  • Dokładnie. Zarabianie z Revshare jest jak gra w pokera. Bardzo ryzykowna, ale przez to bardzo mi się podoba. Wystarczy wiedzieć co to jest revshare i można fajnie zarobić. Fajny artykuł znalazłem również na ten temat na blogu http://traffic-monsoon-polska.pl/revenue-share-revshare-co-to-za-biznes-jak-on-dziala/ . Im więcej wiemy, tym łatwiej jest nam zarabiać.

  • Chcę reklamować Revshare na swoich stronach Internetowych.
    Skąd można kopiować całe ich opisy jak działają tak żeby nie zostać posądzonym o plagiat?

    • Aleksandra Niedzielska

      Nie ma takiego miejsca.
      Opisy można stworzyć samodzielnie, w oparciu o materiały znajdujące się na firmowej stronie takiego programu czy prezentacjach video, jeśli program takie posiada.

  • Szukam dobrego programu

    Witam, szukam sponsora który wprowadzi mnie w jakiś w miarę perspektywiczny program typu rev share, było by dobrze gdyby na początek nie trzeba było wchodzić z wkładem własnym.
    Czekam na @ rafik108@wp.pl
    Pozdrawiam

  • Można się zgodzić z powyższym artykułem jak i nie zgodzić.. Fakt jest taki, że w Internecie teraz roi się od 'liderów’, którzy właśnie poprzez swoje obietnice szklanych domów robią ludziom wody z mózgów. I psują wizerunek revshare, bo takie nagabywanie ludzi tworzy wizję piramidy, co jest nieprawdą. Promując revshare NIE WOLNO gwarantować milionów. Ba, nie wolno gwarantować nawet złotówki. Mnie osobiście śmieszą ogłoszenia typu 'zarabiaj 2000/mc, bez żadnej inwestycji!” – nie da się zarobić bez inwestowania. Nie da się zarobić bez inwestowania ani w Internecie, ani w każdym innym biznesie. Na tym to polega i ryzyko jest zawsze. Zawsze. Sam straciłem na jednym programie, na innych zarobiłem – tak to działa 🙂
    Pozdrawiam wszystkich inwestorów, jak coś to służe pomocą.

  • Pani Olu, po przeczytaniu artykułu i tak nie wiem najważniejszego. Wykupuję usługę reklamową za te 50$ i co konkretnie się dalej z tym dzieje? Idzie to do założyciela programu, do firmy, której reklamy oglądam? I po co kupuje się te usługi reklamowe skoro ja się nie reklamuje a jedynie oglądam reklamy?

    • Panie Marku – te programy są stworzone po to, żeby się w nich reklamować…
      Swoją stronę, bloga, firmę, strony klientów jesli się działa w branży np seo czy samej reklamy, więc rejestrując się tutajz myślą zarabiania musimy COŚ reklamować, inaczej to jest bezsensu 🙂
      Można sobie oglądać cudze reklamy, jasne, ale jaki w tym deal? Żaden.
      Kupując usługę reklamową – kupuje się reklamę. Coś wiec trzeba reklamować 🙂

  • Mam pytanie odnośnie wypłat. Dajmy na to wykupuje paczke za 50$ po jakims czasie otrzymuje 60$. Ale z tego co czytam to jakies 5% podczas wyplat jest zabierany, za wypłate trzeba zapłacic 4$ i dodatkowo trzeba rozliczac się z państwem. Ile w efekcie końcowym zostaje mi w portfelu?
    I druga sprawa, czemu w miejscu moje konto i prowizje sa rózne kwoty i czemu nie mogę wypłacać prowizji? Podsumowując: np. kupuje paczke 50$ po pewnym czasie otrzymuje 60$ i moge całe te 60$ wyplacic i cieszyc sie 10$ czy ten zysk albo co gorsza moje zainwestowane 50$ przepada gdzies po drodze gdzie trzeba sie rozliczac, placic za wyplate itp,??
    Dziekuję z góry za odpowiedz

    • Karolina, przede wszystkim to jest artykuł wyjaśniający czym jest revenue share, a Ty chyba pytasz o jakiś konkretny program, niestety nie wiem o jaki i nie to miejsce. Znajdź na blogu program o który pytasz i tam wstaw pytanie…

      P.S Nie wiem dlaczego dziwi Cię to, że z zarobionych pieniędzy trzeba sie rozliczać 🙂
      Takie mamy prawo – zarabiasz, to i płacisz podatki, to raz, a dwa: ktoś, kto robi Ci wypłaty też ponosi koszta przelewów, swojej pracy itd itd, więc niby czemu miałby to robić za darmo?;) On również je i wychowuje dzieci.
      To dla żadnej ze stron nie jest zajecie charytatywne.

      🙂

  • Świetny artykuł, miło się go czyta i bez owijania w bawełnę. Pozdrawiam 😉