Przykuwający profil na Facebooku? Siła pierwszego wrażenia

jak założyć konto na facebookuMoje pierwsze zdjęcie profilowe na Facebooku, wyglądało tak… że jak dzisiaj na nie patrzę, to brak mi słów 🙂 Cóż, takie są właśnie początki działań w marketingu, więc jeśli dopiero zamierzasz stworzyć przykuwający profil na Facebooku, to nie dziw się, że to potrwa!

Mogłabym tu opowiedzieć o szeregu wytycznych od różnej maści specjalistów, którzy podpowiedzą Ci, jak założyć konto na FB typowo pod względem prowadzonego na nim później marketingu i jak szybko stworzyć przykuwający profil, ale zastanawiam się czasem, czy warto? Podobno każdy z nas ma swoją drogę w budowaniu marki, czy to własnej czy firmowej i niektóre rzeczy trzeba po prostu zaliczyć. Doświadczyć. Sprawdzić na sobie. Przejść.

Natomiast, jeśli jesteś jedną z tych osób, które niekoniecznie uwielbiają uczyć się na własnych błędach, to jest kilka podstawowych zasad, o których powinno się pamiętać, budując od początku dobrze ogarnięty profil na FB. Część z nich wymienię niżej, a na konkretnych przykładach, wraz z przeglądem profili i omówieniem pierwszego wrażenia, jakie robią, zaproszę Cię w dalszej części tego artykułu.

Jak stworzyć przykuwający profil na Facebooku?

Pięć najważniejszych rzeczy, które dobrze jest wziąć pod uwagę.

  • Prawdziwe dane: nie szukaj sobie imienia i nazwiska typu Pan Nibylandia, Batman Forever czy Kocia Mama. Jeśli profil ma być wykorzystywane do robienia biznesu czy wspomagania działań marketingowych, to warto się po prostu przedstawić.
  • Zdjęcie profilowe: jasne, na wyraźnym tle, ciepłe w odbiorze, uśmiechnięte (chyba, że sprzedajesz nagrobki, to nie musisz się aż tak szczerzyć) 😉
  • Zdjęcie w tle: coś, co zaciekawi, przyciągnie wzrok i powie odbiorcom coś więcej o Tobie.
  • Bio: kilka bardzo ważnych linijek, dzięki którym odwiedzający profil dowiedzą się co robisz, co Cię interesuje, co w życiu jest dla Ciebie ważne?
  • Pierwsze posty: statystycznie ludzie przewijają FB na 2-4 posty do tyłu. Jeśli chcesz kogoś zupełnie nowego zaciekawić sobą, to zadbaj o to, żeby zawsze przynajmniej 1 z tych 4 wpisów był wartościowy, dawał Coś, co zatrzyma uwagę:)

Szczegóły i głębsze rozwinięcie tego, jak stworzyć sobie fajny, przykuwający uwagę profil na Facebooku, znajdziesz również w materiale video o tym samym tytule, który znajduje się w grupie Ogarnięci Online

Transmisję prowadziliśmy jakiś czas temu, wspólnie z Pawłem Pieczką, a podczas niej analizowaliśmy na przykładach kilka różnych profili fejsbukowych, oceniając, co robi na nas dobre, pierwsze wrażenie, a co niekoniecznie.