Jak ustawić awatar na blogu wordpress?


Jak ustawić własny awatar na blogu wordpress tak, by w miejscu „autor” pojawiło się wybrane przez nas zdjęcie, np. własne?

Jest na to kilka metod, ale wybrałam najprostszą:

Ustawianie awatara na blogach wordpress

WordPress do ustawiania awatarów (gravatarów) korzysta z systemu http://pl.gravatar.com/ i tam trzeba się zarejestrować dokładnie tym samym adresem e-mail, na który założyliśmy naszego bloga.

Po zarejestrowaniu się pod w/w adresem wchodzimy w profil i ustawiamy w nim wybrane zdjęcie.

gravatar

Następnie wystarczy kilka razy odświeżyć swojego bloga i już będzie na nim widoczny wybrany obrazek.

Gotowe:)

Po co Ci taki awatar?

Jeśli często udzielasz się na innych blogach i je komentujesz, wówczas w komentarzu pojawia się automatycznie Twój awatar oraz adres do własnego bloga (dzięki czemu możesz m.in. zwiększyć na nim ruch i przyciągnąć uwagę innych komentujących. Dajesz się również w ten sposób „rozpoznać”, co może pozytywnie wpłynąć na proces budowania własnego wizerunku).

komentarze na blogu

Z tego co mi wiadomo, do ustawienia własnego awatara na blogu wordpress można również wykorzystać wtyczkę „Add Local Avatar”, z której jednak nie korzystałam, ponieważ sposób wyżej to naprawdę ledwie kilka chwil roboty:)

3 komentarze

  • Ola – jak Ty to robisz? Proste rzeczy, w prosty sposób, a tak życie ułatwiają! DZIĘKUJĘ!!!

  • Aleksandra Niedzielska

    Polecam się:) Wiesz Radku, czasem coś się wydaje proste, ale dopiero… jak już się to wie, a dla niektórych wcale takie łatwe nie jest, zwłaszcza na początku.
    🙂

  • Po raz kolejny gdy pomyślę, że coś by mi się przydało uzupełnić w moim blogu, wtedy pojawia się pytanie „jak?” i tu wkracza jak zwykle niezawodna Aleksandra z prostym rozwiązaniem 😉 Dziękuję!

    http://www.blogbabskiswiat.com.pl