Jak przeliczyć Bitcoiny na złotówki i inną walutę?

bitcoinW programach do zbierania darmowych bitcoinów (tu lista ), jak i w programach reklamowych revenue share, które umożliwiają płacenie i wypłaty środków w tej kryptowalucie (np. program Futureadpro), często pojawia się pytanie jak przeliczyć Bitcoiny na złotówki, dolary czy euro, żeby wiedzieć dokładnie ile mamy przelać, kupić, czy wypłacić.

Z racji tego, że kurs BTC jest zmienny, podobnie zresztą jak kursy walut tradycyjnych, to codziennie kwota bitcoin odpowiadająca np. 20 czy 30$ może być nieco inna, niż dnia poprzedniego.

Żeby danego dnia dokładnie sprawdzić kurs BTC i przeliczyć bitcoin na inna walutę, warto skorzystać z darmowych, dostępnych w sieci kalkulatorów:

Przeliczanie Bitcoin na złotówki: http://pl.coinmill.com/BTC_PLN.html

Przeliczanie Bitcoin na dolary: http://pl.coinmill.com/BTC_USD.html

Przeliczanie Bitcoin na euro: http://pl.coinmill.com/BTC_EUR.html

Ważne: w/w przeliczniki BTC na waluty tradycyjne zakładają średni kurs bitcoin danego dnia, a to znaczy, że w wielu programach, w których chcemy płacić Bitcoinami, lub wypłacać Bitcoiny, mogą się pojawić nieznaczne wahnięcia tego, co sobie obliczyliśmy.

Jeśli korzystasz z giełd bitcoin, na których indywidualni użytkownicy sprzedają i kupują btc, to również ich ceny mogą się od siebie różnić (chociażby w zależności od tego jak szybko ktoś potrzebuje sprzedać bitcoiny oraz ile chce ich kupić).

Tak czy inaczej w/w przeliczniki bitcoin są dzisiaj najczęściej stosowane (sama z nich dość często korzystam) i myślę, że poglądowo warto do nich zaglądać.

3 komentarze