Jak rozliczać się z kryptowalut?

jak rozliczać się z kryptowalut?Czy zyski z handlu cyfrowymi dobrami podlegają opodatkowaniu? Co to w ogóle za pytanie? Oczywiście! Jak rozliczać się z kryptowalut i dlaczego ci, którzy twierdzą, że nie musisz tego robić, po prostu kłamią?

Nie daj wprowadzić się w błąd: handel kryptowalutami to taki sam biznes, jak każdy inny i od osiągniętych z niego zysków należy zapłacić podatek. Tak, tak, wiem, że może Ci się to nie podobać. Tak, oczywiście, że nikt nie chce płacić państwu haraczu. Jasne, że miło byłoby zarabiać bez dzielenia się z urzędami, ale… to nie jest bajka:)

Naczelna zasada: ZAROBIŁEŚ = ZAPŁAĆ PODATEK.

Nie ważne, co podpowiadają Ci oszczędne dusze, które tego nie robią lub kombinują. Jeśli nie rozliczysz się z podatku, możesz mieć duże problemy, a finalnie ponieść większe konsekwencje finansowe (kary) niż się spodziewasz, więc jeśli już masz zyski z tej branży – rozlicz się. Będzie Ci się spokojniej spało i kiedy za 10 lat ktoś zapyta, skąd masz to auto, nie będziesz musiał pakować walizek i zwiewać na bezludną wyspę…

Słów kilka w temacie:

Podatki – jak rozliczać się z kryptowalut?

  • Jak to się robi i kogo pytać o pomoc w rozliczaniu kryptowalut?
  • Dobry księgowy na wagę złota
  • Sprawdź przepisy dot. rozliczania kryptowalut w swoim kraju

Wszystkie materiały video z krypto instrukcjami znajdziesz na Youtube, kanał Ogarniemy to. To właśnie tam są one dostępne na bieżąco.  Na moim blogu krypto wpisy publikowane są z opóźnieniem (ups!). Jeśli tematyka Cię ciekawi – sprawdź najpierw kanał na YT i Fanpage na FB. Bardzo możliwe, że znajdziesz tam już kolejne odcinki tego cyklu!

Pytania? Zostaw niżej komentarz. Odpowiemy, wyjaśnimy.

Wraz z Pawłem Pieczką ruszyliśmy w 2021 roku z cyklem nagrań, który jest tworzony pod kątem początkujących. W serii tej poruszamy najważniejsze kwestie dotyczące kryptowalut. Są to sprawy podstawowe: definicje, wskazówki, zagrożenia tego rynku. Dalej; instrukcje pokazujące co robić w konkretnych sytuacjach i jak się po tym świecie poruszać. Docelowo chcemy Cię krok po kroku przeprowadzić przez wszystko to, co wiąże się z krypto i to zupełnie od podstaw.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *