Jak zmniejszyć wagę zdjęcia i jego rozmiar?

jak zmniejszyć wagę zdjęciaPublikujesz artykuły na blogu? Prowadzisz własną stronę www i okraszasz jej treści fotografiami? Sprawdź, jak zmniejszyć wagę zdjęcia oraz jego rozmiar, żeby zyskać więcej przestrzeni na dysku i nie marnować cennego miejsca!

Dodatkowo, musisz wiedzieć, że odpowiednie przygotowanie fotki do wstawienia jej w tekście, pozwoli Twojej stronie ładować się szybciej, niż w przypadku wrzucenia na nią zdjęć o wielkich rozmiarach i dużej wadze.

Ba! Google zwraca dziś dużą uwagę na szybkość ładowania i otwierania się Twojej strony. Jeśli z powodu gigantycznych zdjęć dzieje się to zbyt wolno, to masz od wyszukiwarki minusa. Oczywiście mógłbyś go zignorować, ale każdy minus sprawia, że Google gorzej traktuje Twoją witrynę. Co z tego? Ano to, że będzie ona słabiej wyświetlana w wyszukiwarce, a to sprawi, że wejdzie na nią mniej ludzi.

To wszystko jest trochę jak łańcuch naczyń ze sobą powiązanych. Zaniedbujesz jedno maleńkie ogniwo, a okazuje się, że szkodzisz całości maszyny 🙂

Jak zmniejszyć wagę zdjęcia i jego rozmiar?

Jest na to kilka sprawdzonych i szybkich sposobów! Na poniższym video znajdziesz te, z których sama korzystam. Są one w pełni darmowe i możesz użyć tych metod bez posiadania jakiejkolwiek graficznej wiedzy.

Czy warto zmniejszać zdjęcia?

Tak, zdecydowanie! To przyspieszy Twoją stronę, sprawi że bardziej czytelna i nie obciąży konta hostingowego, które przecież opłacasz.

Więcej praktycznych wskazówek dot. obróbki zdjęć znajdziesz tutaj.

Sprawdź też: skąd legalnie brać zdjęcia na stronę www?