Marketing News. 07.2021 – Trendy i zmiany w social mediach

marketing newsCzas na następną porcję ciekawostek z kategorii marketing news 🙂 Co nowego działo się w poprzednich trzydziestu dniach w świecie marketingu, social mediów i platform, które wspomagają budowanie biznesów i marek? Jaki to będzie miało wpływ na nasze działania i o czym pamiętać?

Wpis jest telegraficznym skrótem, a całość, omówioną na video, znajdziesz w nagraniu na końcu tekstu.

Ważne: w lipcu 2021 pojawiło się całkiem sporo aktualności i zmian, które mogą być przydatne w działaniach marketingowych. To warto wiedzieć!

Seria wpisów z tej kategorii pojawia się na blogu mniej więcej co miesiąc. Jest ona podsumowaniem zmian i funkcjonalności na popularnych kanałach i platformach do działań marketingowych.

Marketing news to bilans nowinek, wdrożeń i zapowiedzi z zakresu: Facebooka, Instagrama, Google i Seo, Blogowania i Content Marketingu. Poruszamy także aktualne informacje dotyczące YouTube, Video Marketingu, obróbki graficznej i innych. Przegląd prowadzę wspólnie z Pawłem Pieczką i na żywo, w formie live można go posłuchać zawsze w ostatnim tygodniu miesiąca, na FanPage Ogarnięci Online . Tutaj, specjalnie dla osób, które wolą czytać niż słuchać, dzień później pojawia się podsumowanie pisemne.

Marketing News – lipiec 2021. Podsumowanie

Zestawienie jest podzielone na bloki związane z poszczególnymi platformami i serwisami, na których prowadzimy różne działania marketingowe.

Facebook

Instagram

Wokół Google i seo – newsy miesiąca

.

Youtube

 • Już wkrótce – czarna wersja Youtube. Coś dla fanów nocnego tła 🙂
 • Automatyczne rozdziały już są! W Twoim youtube studio pojawiła się już opcja, dzięki której filmy będą automatycznie dzielone na rozdziały. TimeStamp robiony ręcznie idzie w odstawkę. No… prawie, bo opcja nie działa jeszcze dla wszystkich filmów.
 • Youtube Achievements Cards. Jak posuwają się Twoje postępy na kanale? Osiągnięcia i cele do realizacji.
 • Superpodziękowania od 2 do 50USD. Podoba Ci się to, co robią na kanałach youtube osoby, które obserwujesz? Możesz im superpodziękować w postaci konkretnego datku.

Inne ciekawostki do znalezienia w Video podsumowaniu (patrz niżej)

 • Wielki wyciek danych z Clubhouse
 • Influencerka sprzedaje cyfrową „miłość”. NFT na topie?
 • Netflix wchodzi w gry video
 • iPhone 13 i szybkie ładowanie za ekstra dopłatą
 • YT idzie na wojnę z IG i TikTok
 • Rewolucyjna zmiana na TikToku
 • Siła współczesnego influencera. Raport
 • Pięć sposób podkręcenia sprzedaży online

Dodatkowo, o w/w nowinkach możesz też posłuchać nagrania naszej transmisji na żywo. Tu znajduje się znacznie szersze rozwinięcie i dyskusja nad w/w punktami, ale i punkty, o których celowo (premedytacja), nie napisałam wyżej 🙂 Więcej podsumowań w dziale Marketing Start.

Video podsumowanie marketingowe

Na dziś to wszystko 🙂

Jeśli chcesz dodać coś ciekawego, co poza w/w wyszperałeś w sieci – zostaw komentarz.

Jeśli pomysł na takie comiesięczne zestawienia Ci się podoba – również będzie nam miło, jeśli dasz znać niżej 🙂