Gdzie można płacić Bitcoinami?

luzakDziałająca od 2009 roku kryptowaluta Bitcoin jest jedną z ciekawszych metod zarabiania w sieci (choć już nie tak piorunująco zyskowną jak na samym początku). Zbieracze bitcoinów często pytają gdzie można płacić bitcoinami, a opcji jest tutaj wiele.

Niestety Bitcoiny to nie dolary, złotówki, czy euro więc wiele sklepów i firm ma prawo ich nie akceptować (podobnie jak niektóre Państwa w ogóle nie uznają tej kryptowaluty), a wielu przedsiębiorców nawet jej nie zna. Mimo tego bitcoin trzyma się dobrze, a Ci, którzy go posiadają mogą całkiem swobodnie wydawać swoje BTC w miejscach, w których są one akceptowane.

Bitcoiny można np. „spieniężyć” w różnego rodzaju zarobkowych programach w sieci, wydać na hosting swojej strony www, przelać znajomym, czekać na wzrost kursu lub… w niektórych państwach zapłacić nimi w zwyczajnych sklepach internetowych.

Jeśli zbierasz darmowe bitcoiny (tutaj kilka słów o tym jak i gdzie to robić) lub po prostu w nie inwestujesz, to z pewnością chciałbyś je później jakoś wykorzystać.

A więc: gdzie można płacić Bitcoinami?

1.Większość tradycyjnych miejsc (nie-internetowych) znajdziecie na bardzo fajnej ogólnoświatowej mapie: https://coinmap.org/ – po wejściu na mapę wybieramy np. Polskę, konkretną miejscowość czy region i system sprawdza czy w tej okolicy można płacić bitcoinami i gdzie.

I tak dla przykładu: w Kielcach zapłacimy BTC u fotografa, dentysty, a w Gdańsku płacąc BTC wynajmiemy apartament. Możemy też znaleźć na mapie wiele restauracji barów, hoteli i sklepów, akceptujących internetową walutę, albo zapłacić bitcoinami za kosmetyczkę czy fryzjera.

gdzie zaplace bitcoinami

Oczywiście mapa nie zawiera wszystkich lokalizacji w których można płacić bitcoinami – wciąż powstają nowe, ale nie od razu dopisują się do tej listy, a część znika, co nie zmienia faktu, że na start – to bardzo dobre narzędzie ułatwiające znalezienie miejsc do płacenia kryptowalutą w „realu”.

 

2.Bitcoinami można też uzupełniać swoje konta np. w różnego rodzaju internetowych programach zarobkowych i programach partnerskich. Przykłady:

Recyklix – tutaj za bitcoiny możesz od realnej firmy przetwarzającej odpady kupić „śmieci”, które wrzucasz następnie do internetowego recyklingu, przez który nabierają na wartości, a Ty zarabiasz. (Ciągnie się to jak mucha w smole, ale działa!)

Niektóre programy typu Revshare z tzw. półki wysokiego ryzyka (dzielące się zyskami ze swoimi użytkownikami, jak np.   HqRevshare) – w takich systemach za bitcoiny można wykupić adpacki reklamowe zarabiające w zależności od programu od 110 do nawet 150% (albo i więcej, ale jak wiadomo – im większy zysk, tym większe ryzyko).

A Ty?

Gdzie płacisz lub już płaciłeś swoimi bitcoinami?  – pochwal się, podrzuć namiar:)

4 komentarze

 • Płacić jeszcze nie płaciłem, ale mogę dorzucić swoje 2 grosze do tematu kryptowalut. Kto szuka alternatywnych rozwiązań inwestowania pieniędzy, to być może jest to bardzo dobry czas, żeby zainteresować się bitcoinem i litecoinem. Wydaje mi się, że od kilku dni mamy trend wzrostowy, który moim zdaniem powinien potrwać kilka miesięcy. Dodam tylko, że bitcoin w szczycie bańki kosztował około 3400zł za sztukę, teraz jest to ok 1200zł za 1btc. Technologia się rozwija, coraz więcej miejsc na świecie zaczyna akceptować płatności btc – moim zdaniem to przyszłość płatności. Jako ciekawostkę dodam, że w styczniu tego roku nabyłem sporo litecoinów (młodszy brat bitcoina) po cenie ok. 6,3zł za 1ltc. Na dzień dzisiejszy za 1ltc dostałbym około 14,3zł co daje ponad 100% zysku w niecały rok. Oczywiście nikt nie wie jak zachowa się kurs, ale śledząc doniesienia na temat krypto można wyciągać własne wnioski. Kto nie ryzykuje szampana nie pije 🙂

  • Aleksandra Niedzielska

   Mateusz dzięki za ciekawe spostrzeżenia, ostatnio sporo nowych kryptowalut się pojawia i na pewno – patrząc po przykładzie kiedyś wzgardzanego bitcoina, warto się im przyjrzeć:)

 • Problem z bitcoinem, a może z bardziej z jego brakiem popularności jest to że brakuje miejsc gdzie można nim płacić i to szczególnie w Internecie gdzie sklepów internetowych akceptujących bitcoina jest zaledwie kilka. Co do litecoina i innych walut, jak nie wzrośnie popularność bitcoina to nie ma co myśleć że wzrośnie popularność innych krypto-walut.

  • Aleksandra Niedzielska

   Brak popularności Bitcoina?
   Żebyś widział co się dzieje na forach poświęconych tej tematyce, grupach na FB itd…;)
   Co do innych kryptowalut – daleko im do BTC, ale trzymam kciuki, bo idea jest co najmniej ciekawa.

Dodaj komentarz