Jak przekierować „stronę” z nagłówka wordpress na inny url?

przekierowanie topW jaki sposób przekierować dowolną „stronę” ustawioną w nagłówku wordpress na inny adres URL? Poniżej krótka instrukcja, która może Ci się przydać jeśli np. chcesz przekierować stronę z nagłówka bloga postawionego na wordpressie na: swój sklep internetowy, aukcje allegro, stronę firmową, landing page czy jakikolwiek inny adres internetowy.

Takie ustawienie przydaje się wtedy, gdy chcesz, aby odwiedzający Twojego bloga mieli łatwy i wygodny dostęp do pewnego odnośnika z poziomu każdej podstrony bloga.

Jak przekierować „stronę” z nagłówka wordpress na inny url

Po pierwsze: w kokpicie wordpress wejdź do działu „wtyczki” i zainstaluj sobie wtyczkę „Page Links to”.

przekierowanie wordpress

Po drugie: gdy wtyczka jest już zainstalowana i włączona przejdź w kokpicie do miejsca, w którym tworzy się nową „stronę” w nagłówku.

przekierowanie wordpress

Wykona czynność z obrazka, a następnie nie wychodząc z tej strony zjedź myszką do samego dołu, gdzie trafisz na boks z zainstalowanej wcześniej wtyczki „Page links to”. W tym miejscu wybierz „a custom URL” i wypełnij.

przekierowanie wordpress

Ja utworzyłam sobie w ten sposób napis „strona główna” w nagłówku mojego bloga i przekierowałam go na adres bloga, ale możesz tym sposobem wykonać przekierowanie na dowolną inną stronę. Jeśli wpiszesz w tytule np „aukcje allegro” a potem na dole wstawisz link do tych aukcji, to w prosty i szybki sposób w nagłówku Twojej strony wordpress pojawi się oczekiwany link:)

Na koniec kliknij „opublikuj” i gotowe:)

7 komentarzy

 • Kamila Nitschka

  Przyznam szczerze, że instalowanie wtyczki, którą wykorzystamy do tego aby w menu nawigacyjnym osadzić hiperłącze do wybranej strony jest bez sensu. Każda zainstalowana wtyczka obciążą nam w mniejszym lub większym stopniu bloga co przekłada się na wydajność hostingu, szybkości ładowania strony itp.

  Taki sam efekt czyli osadzenie zewnętrznego url lub nawet wewnętrznego w obrębie wodpressa w menu nawigacyjnym (bo o nim mówimy – to menu to nie jest nagłówek strony) można uzyskać za pomocą dodania url do menu. Bez wtyczki.

  Przy instalowaniu wtyczek należy najpierw zastanowić się czy faktycznie jest ona niezbędna i czy nie da rady zrobić czegoś bez wtyczki.

 • Aleksandra Niedzielska

  Oczywiście, tak.
  Jeśli ktoś korzysta z menu (ja np. nie korzystam), to jak najbardziej warto ustawić to przekierowanie poprzez to menu, tak, jak piszesz. Strona będzie szybciej śmigać itd itd.
  Jakkolwiek wykonanie tego przez opisaną przeze mnie wtyczkę, również jest opcją – zwłaszcza dla początkujących użytkowników wordpressa, którym wyjaśniam tutaj różne rzeczy czy odpowiadam na zadawane np. przez fb pytania. A co do różnicy między „nagłówkiem”, a „menu nawigacyjnym” jak to pięknie ujęłaś – oczywiście, to nie jest to samo, przy czym początkujący użytkownik wordpressa jak słyszy „menu nawigacyjne” itp pojęcia, to i tak nie wie, o co chodzi, i pytania się mnożą, a jak usłyszy „nagłówek” to od razu wie że trzeba patrzeć do góry 🙂
  Osobiście sama wiele rzeczy lubię wyjaśniać najprościej jak to możliwe, bez fachowego słownictwa (którego nie znam, więc przyznaję się bez bicia:)

  Działa? Działa.

 • Dzięki stokrotne za rewelacyjny wpis. Szukałem tego kilka dni i większość wskazówek i opisów jest dla tych, którym znana jest tematyka i związane z nią słownictwo. Bardzo trudno jest znaleźć opisy „dla ludzi”, tzn. klikasz tutaj, pokazuje ci się to, klikasz tam i pokazuje się to itd. Przypomina mi to moje niedawne poszukiwania na temat „podlinkowania obrazka”. Facet mi pisze, że to proste bo z komputera wstawiamy do biblioteki obrazek i stamtąd jego adres albo kod wstawiamy na stronę i to wszystko. Ale dla wielu powstają pytania: np. jak ten obrazek się znalazł na komputerze, a bibliotekę to znają ale miejską. A przecież można to zrobić tak jak tutaj bez zaciemniania i krok po kroku, łopatologicznie. Po prostu dla ludzi. Jeszcze raz serdeczne dzięki.
  Pozdrawiam

  • Aleksandra Niedzielska

   Zbyszku cieszę się, że Ci się przydało i dzięki za miły komentarz:)

 • Dzięki za ten artykuł szukałem parę godzin i kombinowałem jak przekierować z kategorii do strony głównej i dopiero po tym wpisie mi się udało

 • Super sposób, namęczyłem się sporo stosujący czysty php. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam

 • Dzięki za pomoc, świetne <3