Jak skasować historię przeglądarki na komputerze?

skasować historięPrzeglądałeś dziwne strony w sieci i ktoś z rodziny znalazł to na Twoim komputerze? No cóż… żeby skasować historię trzeba taką opcję ustawić i nie wszystkie przeglądarki mają ją zapisaną w formie domyślnej!

Kiedyś zdarzyło mi się szukanie prezentu dla kogoś bliskiego i zostawienie włączonego komputera. Niby przeglądarki pozamykane, tralala żadnego śladu, a jednak…! Solenizant szybko znalazł to, czego szukałam i jeszcze oświadczył, że ów pomysł jest już passe. UPS!

Oczywiście, kasowanie historii naszej bytności w sieci może być powodowane całą masą rzeczy, ale żeby nie wglębiać się tutaj w poszczególne przypadki, po prostu pamiętaj: samo się nie skasuje!

W ustawieniach każdej z przeglądarek (Chrome, Firefox, Opera itd) najlepiej jest ustawić np. automatyczne kasowanie historii. Nasza pamięć do takich rzeczy bywa zawodna, więc w tym przypadku warto zdać się na automat.

Jak to mówią: przezorny zawsze zabezpieczony 😉

Jak skasować historię przeglądarki?

Na poniższym video mam dla Ciebie instrukcję jak to zrobić krok po kroku. Więcej praktycznych ciekawostek związanych z obsługą internetów znajdziesz też na grupie Ogarnięci Online na FB (link do niej znajduje się tutaj).

Jak widzisz, kasowanie historii wcale nie jest trudne, a może nas uchronić przed różnymi nieprzyjemnymi sytuacjami.

Wskazówki dot. różnych marketingowych ciekawostek są też na blogu w dziale Marketing Start.