Czym są airdropy?

aidropyModa na airdropy trwa w świecie kryptowalut już od ładnych kilku lat, chociaż wciąż jeszcze nie wszyscy wiedzą, czym one są. Jak zatem je zrozumieć i jak korzystać z tego „dobrodziejstwa”?

Czy rzeczywiście da się na nich zarobić, czy może to tylko wabik na tych, którzy nie mają kryptowalut, a bardzo chcą je pozyskać za darmo?

Przyjrzymy się temu, jak działają airdropy, czym naprawdę są i… czy opłaca się ich szukać?

Warto wiedzieć, że o kryptowalutowych airdropach krążą w internecie już niemal legendy: od niesamowitych historii w stylu od zera do milionera, przez opowieści o tym, jak to jeden airdrop dał komuś miliony, po… wielkie wpadki związane z kradzieżą danych i wyłudzeniami kryptowalut. Tak, tak! W świecie krypto nie wszystko złoto, co się świeci.

Poniżej znajdziesz kolejny odcinek z cyklu Krypto Ogarnięci dla początkujących, tym razem właśnie temacie airdropów i wszystkiego, co na dobry początek trzeba o nich wiedzieć.

Airdropy – czym są i co dają?

Instrukcja i wyjaśnienia znajdują się na tym video:

Airdrop to nic innego jak „zrzut” darmowych kryptowalut przeprowadzany przez daną firmę, ekipę deweloperów czy organizację, będący pewną formą jej dystrybucji i reklamy.  Można go uzyskać:

  • Całkowicie za darmo (prawdziwa rzadkość!)
  • Za wykonanie określonych zadań np. udostępnienie informacji na FB czy Twitterze.
  • W zamian za podanie swojego maila lub innych danych.
  • Za stejkowanie kryptowalut posiadanych już wcześniej w swoim portfolio.
  • Za to, że w danym okresie kupiłeś jakąś kryptowalutę, która jest przez ten projekt wspierana.

Większość takich „zrzutów” jest zwykle niewiele warta, ale… raz na jakiś czas trafiają się wyjątkowe! To właśnie dla nich – warto próbować. Niektóre opisuję na blogu tutaj.

Wszystkie materiały video z krypto instrukcjami znajdziesz na kanale Youtube Ogarniemy to. Tu będą one dla Ciebie dostępne na bieżąco. Nasza pomoc w razie pytań dostępna jest w grupie Ogarnięci Online (na FB). Na moim blogu wpisy publikowane są z opóźnieniem (ups!). Jeśli tematyka Cię ciekawi – sprawdź najpierw kanał na YT i grupę. Bardzo możliwe, że znajdziesz tam już kolejne odcinki tego cyklu!

Pytania? Zostaw niżej komentarz. Odpowiemy, wyjaśnimy.

Wraz z Pawłem Pieczką ruszyliśmy w 2021 roku z cyklem nagrań, który jest tworzony pod kątem początkujących. W serii tej poruszamy najważniejsze kwestie dotyczące kryptowalut. Są to sprawy podstawowe: definicje, wskazówki, zagrożenia tego rynku. Dalej; instrukcje pokazujące co robić w konkretnych sytuacjach i jak się po tym świecie poruszać. Docelowo chcemy Cię krok po kroku przeprowadzić przez wszystko to, co wiąże się z krypto i to zupełnie od podstaw.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *