Darmowe airdropy – jakie niosą zagrożenia?

darmowe airdropyDarmowe airdropy mogą wydawać się doskonałym sposobem na pozyskanie różnych kryptowalut bez ich kupowania. Teoretycznie tak właśnie jest i to również ich główna zaleta, ale….

No właśnie! Kiedy słyszysz o tym, że coś jest za darmo, to prawie zawsze jest w tym jakiś haczyk. W poprzednim artykule wyjaśniałam czym są airdropy, a dzisiaj będzie kilka słów o tym, jakie niosą za sobą ryzyko. Niestety, tak samo w airdropach, jak i w każdej innej rzeczy związanej z branżą kryptowalut, ryzyko jest zawsze. I nie jest to bynajmniej żaden wyświechtany tekst, tak po prostu jest.

Zdobywając darmowe airdropy czasem wykonujesz dla różnych projektów jakieś zadania, promujesz je, zostawiasz swój e-mail, łączysz swój krypto portfel z jakąś siecią itd. itd. Niby wszystko wydaje się okej, ale za każdym z takich działań może czaić się niebezpieczeństwo.

Rzecz jasna, daleka jestem od tego, żeby wszędzie wietrzyć oszustwo, ale trochę już w tej branży siedzę, więc gdy gderam o ryzyku, to jest to w pełni uzasadnione. Nieco niżej znajdziesz materiał video, w którym omawiam najczęstsze zagrożenia związane z airdropami. Dobrze byłoby gdybyś to nagranie obejrzał i to jeszcze zanim rzucisz się w wir internetowych możliwości.

Ryzyko w darmowych airdropach

O zagrożeniach, niebezpieczeństwie i ostrożności:

Jakie są najczęstsze airdropowe zagrożenia?

  • Oddanie swoich danych za nic np. gdy airdrop okaże się scamem.
  • Strata własnego czasu, a ten, jak się domyślasz, jest dobrem najcenniejszym 🙂
  • Ryzyko powiązania portfela z projektem, który to niecnie wykorzysta.

Większość takich ” kryptowalutowych zrzutów” jest zwykle niewiele warta, ale to nie znaczy, że wszystkie! To właśnie dla nich – warto próbować. Więcej ciekawostek o airdropach znajdziesz tu, a niektóre z nich opisuję na blogu tutaj.

Wszystkie materiały video z krypto instrukcjami znajdziesz na kanale Youtube Ogarniemy to. Tu będą one dla Ciebie dostępne na bieżąco. Nasza pomoc w razie pytań dostępna jest w grupie Ogarnięci Online (na FB). Na moim blogu wpisy publikowane są z opóźnieniem (ups!). Jeśli tematyka Cię ciekawi – sprawdź najpierw kanał na YT i grupę. Bardzo możliwe, że znajdziesz tam już kolejne odcinki tego cyklu!

Pytania? Zostaw niżej komentarz. Odpowiemy, wyjaśnimy.

Wraz z Pawłem Pieczką ruszyliśmy w 2021 roku z cyklem nagrań, który jest tworzony pod kątem początkujących. W serii tej poruszamy najważniejsze kwestie dotyczące kryptowalut. Są to sprawy podstawowe: definicje, wskazówki, zagrożenia tego rynku. Dalej; instrukcje pokazujące co robić w konkretnych sytuacjach i jak się po tym świecie poruszać. Docelowo chcemy Cię krok po kroku przeprowadzić przez wszystko to, co wiąże się z krypto i to zupełnie od podstaw.

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *